Oddíly MSKS OS

AOV BFM BOV HAV HOB
KAR KRN KYL LOV MOV
ODR OOP SFM SIT SOP
TRC TRI VRB

PřihlášeníMladez


První soustředění MSK po koronavirovém omezení….aneb zase konečně spolu mkove#seznam.cz 08.09.2020 11:51:59

Začátkem letních prázdnin 1.-5.7. se uskutečnilo soustředění mládeže SCM a SCD MSK ve Žďárských vrších. Zázemí jsme měli v RS Naděje u obce Svratouch. Program byl velmi pestrý.

První den, po dopolední cestě na soustředění nás odpoledne čekal úvodní trénink KOMBOtech na mapě Březiny, kde jsme zopakovali základní navigační techniky. Večer se běžel ještě NOB v blízkosti ubytování, bohužel se zranil Tom, který nakonec skončil na 2 dny v nemocnici v Novém Městě n. M.

Druhý den ve čtvrtek dopoledne jsme se vydali do Čachnova na mapu Formanovo bahno, kde pro kategorie D a H proběhly okruhy na upravené mapě bez cest a DH12 běhali hvězdici. Odpoledne jsme jeli do Českých Milov, na mapě Čtyři Palice se uskutečnil Pickering controls. Večer starší dívky připravily zábavný večer.

Třetí den, v pátek, jsme trochu upravili program, dopoledne byla na pořadu OB hra, kterou připravila Majka, byly utvořeny 4 týmy po 6. V první části týmy musely ve vymezeném prostoru rozluštit, kde mají ukryté mapy pomocí piktogramů, poté se vydat na vyluštěné místo, kde si každý z týmu vzal mapu. Tým si pak rozdělil všechny kontroly mezi jednotlivé členy dle mapové a fyzické zdatnosti a v co nejkratším čase je musel sesbírat. Kolem oběda se k nám připojil už i Tom. Od odpoledne až do večera probíhala 1. část prestižní „TIOMILY“. Závodníci se do jednotlivých družstev sami vylosovali a nasadili na jednotlivé úseky po konzultaci s trenéry.

Složení týmů:

A-Lucka H., Terka K., Terka M., Katka Z., Vendy R., Jana M., Ondra D., Michal B. (1.den)

    Eliška P., Tom K., Kája R., Kuba B. (2.den)        trenér: Jirka T.  asistent trenéra: Petr B.

B-Petra B., Maty M., Honza B., Verča P., Romča H., Marian Z., Hanka B., Martin K. (1.den)

    Eliška K., Klárka B., Terka Š., Palo M. (2.den)  trenér: Majka K.  asistent trenéra: Marek K.

Výsledky

Na start se postavila 2 družstva po 12 závodnících. V první den bylo na pořadu 8.úseků, různých délek a dle předpokladu vyšlo i to, aby nejdelší úsek, nejstarší kluci běželi v noci. První den závodu zvládlo družstvo B v čase 351min 42s a tím pádem vedlo před družstvem A, které mělo čas 362min 52s, takže rozdíl mezi družstvy byl 13 min 10 s. V brzkých ranních hodinách, v 7 hod. se pokračovalo a vybíhalo s již zmíněným rozdílem. První dva úseky stačily rozdíl smazat, dokonce vedlo už družstvo A, momentálně o 3 min 47s. Zbývaly poslední 2 úseky, družstvo A zvýšilo svůj náskok před posledním úsekem na 5 min 8s. Na závěr nejstarší kluky čekal nejdelší úsek, tak jako první den štafet, tentokráte ve dne.

Výborně zaběhl Palo z týmu B, na trati předběhl Kubu a na divácké kontrole už vedl, a v cíli mezi oběma družstvy byl rozdíl pouhé 2min 16s. Nakonec se ukázalo, že na 11., předposledním úseku Kája z týmu A orazila jinou kontrolu. To, ale nic nezměnilo na tom, že vyhrálo družstvo B.

Boje to byly velmi vyrovnané, napínavé, divácká kontrola se otřásala v základech, všichni fandili a užívali si tuto báječnou atmosféru. Díky Vám všem.

Sobotní odpoledne jsme se vydali do Pusté Kamenice na trénink z Hejkal o-campu na KOLO (sami jsme si postavili kontroly s SI), někteří z Vás zvládli i k tomu připojený KOMBotech nebo alespoň jeho část.

Poslední den, v neděli, jsme po snídani opustili ubytování a před cestou domů jsme se vydali na poslední trénink do Koníkova na opakované farstované starty, taktéž z Hejkal o-campu. Samozřejmě proběhly každý den rozbory tréninků. Ve volném čase se hrál hlavně volejbal.

Poděkování Petru Marečkovi za poskytnutí mapových dat a Šimonu Marečkovi za dva tréninky z Hejkal o-campu. Taktéž bych rád poděkoval celému realizačnímu týmu.

Výsledky NOBMezičasy DH12 NOB, Mezičasy H NOB, Mezičasy D NOB

Výsledky VYSLEDKY PICKERING CONTROLS, Mezičasy DH12, Mezičasy H, Mezičasy D


Dráhový test MSK mkove#seznam.cz 08.09.2020 11:51:18

 

V sobotu 13. června proběhly na třineckém stadiónu testy mládeže Moravskoslezského kraje. Dorost a starší žactvo běželi 3000 m a mladší žactvo 1500 m. Test poskytl informaci o aktuální fyzické výkonnosti, běželo se ve velmi náročném horkém a dusném počasí (28 °C). Celkem se testů zúčastnilo 25 závodníků (13 dívek a 12 chlapců).

Výsledky dráhového testu zde.


ZODM 2020 milan.bincik#gmail.com 29.07.2020 16:54:40

             

 


Testování nového odkazu pro mládež - soustředění, závody, TSM, SCM, SCD milan.bincik#gmail.com 29.07.2020 16:53:59 
© Moravskoslezský krajský svaz orientačních sportů