Název: Olympiáda škol
Autor: Sýkorka, posláno: 13.06.2005 07:39:28:

V minulém týdnu jsem soukromě na vlastni náklady absolvoval olympiádu škol v Luhačovicích.Asi nic zvláštního,ale. Učitelský sbor favorizovanou školu nevyslal na krajské kolo(ja jsem to zistil až den před závodem a to již nešlo nic dělat).Při debatování o orientáku s Libem(řed.zmiňované akce)přišla řeč i na Olympiádu.Okamžitě nám nabídl divokou kartu ke staru,protože věděl že tam škola patři.Domluva byla,že pokud někdo podá protest proti startu,pujdeme do závodu mimo soutěž,tak jak startovolo několik místních,kteří se nedostali na soupisku.Požehnáni dal ředitel školi Englišova s tim že jedem zasvé.Už před startem mě upozornil Josef Zajíc na neregulnost startu.Vše jsem vysvětlil a řekl ,že může podat protest.To neučinil.Velmi mě nemile překvapila reakce na obl.závodech v Opavě.Musím říct že jsme nikoho nepoškodili(možná to čtvrté družstvo)ba naopak vyběhli pro naši oblast o jedno postupové místo vic.Co ktomu dodat stále je možnost podat protest proti výsledkům. Nám to vadit nebude:děcka adsolvovali kvalitní závod, přišti rok už to ohlídám a postup si řádně vyběhneme.
K zamýšlení je spíše to proč favorizovaná škola nevyšle své družstvo na kraj.kolo,že by špatná propabace,nebo nezájem...Další oblast diskuze:jsou pravidla O.K.(podmínka věk a ročník?-co když jde někdo o rok později nebo propadne),proč se finale zůčastnilo místo dvaceti družstev jen jedenáct a podobně. Napsal jsem to na forum zaměrně,ať je možnost diskuze. Sportu zdar!