Název: Olympiáda škol
Autor: Anna Gavendová, posláno: 14.06.2005 19:16:02:

Když tak sleduji příspěvky k Olympiádě škol, tak jsem docela spokojena a klidná k budoucnosti Olympiády v našem kraji.Do diskuse se sice zapojují zástupci oddílů, které se vždycky snažily Olympiádu uspořádat,ale reaguje i předseda našeho svazu a tak věřím, že se mají na co školy v příštím roce těšit.
Uspořádat Olympiádu ve všední den, většinou dopoledne,protože odpoledne nikdo nepřijde,není vůbec jednoduché a konečný efekt bývá někdy pochybný. Navíc, když znechutíme pořadatelé, nebo účastníky soutěže špatnými pravidly a nedodržením pravidel, to zrovna nepovzbudí.
Problém, který nastal v letošním celostátním finále, by se neměl stávat, je to nefér vůči ostatním školám, ale aspoň tento problém vyburcoval v našem kraji diskusi, co vůbec s Olympiádou v kraji a jak dál.
Chtěla bych věřit, že tato skutečnost posune Olympiádu o kousíček výš a problém s pravidly se nakonec vyřeší ke spokojenosti všech.