Název: Nominace žáků
Autor: Martin Kovařík, posláno: 29.09.2004 09:01:59:

Než se tady začne diskutovat, tak bych se rád vyjádřil jako zodpovědná osoba k nominaci družstva žáků na MČR (i když nepovažuji za zrovna šťastné
to rozebírat po internetu). Jelikož se někteří možná cítí dotčeni, proč je tam ten či onen. Nominaci jsem určil já. Trenéři, kteří se starají o děcka v SCM se mohli vyjádřit (-ili se), a také znají můj názor, proč byl ten či onen nominován. Kdokoliv bude znát, proč nebyl nominován, tak bych byl velmi rád, aby se mě nebál zeptat!! (jakož to zodpovědné osoby).
Kontakt na mě je: mkove@seznam.cz, tel.: 777 282624 nebo osobně na závodech.
Ačkoliv se některým možná zdá ....., nad nominací jsem dlouho přemýšlel, jako vždy a zkoušel několik variací a tato mi vyšla nejlépe. Nikdo Vám nemůže zaručit,že u osmičlených, navíc žákovských družstev to všem vyjde. O čem jste se mohli přesvědčit vloni, kdy jsme do poloviny závodu vedli.

Sledovaný závod
Není úplně pravda, že děcka nevěděly, co je sledovaný závod. Sledovaný závod (po jarní části) byl při MČR na krátké trati (dvojzávod, kde děcka byly všichni v jedné kategorii T4). Chtěl jsem si je porovnat, jelikož už jarní část naznačovala, že budeme slabší v kat. H14).

Nominaci jsem dělal podle mnoha faktorů např. jak děcka pracují na soustředění, jaký mají přístup, jaké mají výsledky, jsou či nejsou mapově stabilní?, je
štafetový tip? (když někdo chodí všechny štafety na soustředění a v závodech dobře).
Jelikož už některé z nám delší dobu, tak si myslím, že trochu vím, co od koho mohu
čekat. Po celou sezónu se pomalu začal stabilizovat základ družst(-ev), svoji nominaci museli potvrdit ještě v podzimní části a na posledním soustředění.
Pak zbývalo několik nerozhodných míst, a to jsem dělal podle momentální podzimní formy a dalších faktorů, o kterých jsem se vyjádřil dříve.

Závěrem:
Závod osmičlených družstev je velmi specifický.
Každý jsme jiný, a tito žáci dostali ode mě důvěru a jevili se mi jako nejlepší, což se mi potvrdilo na posledním soustředění. Někomu se to zdá , že to mělo bý tak či onak. Já Vám na to odpovím:
Momentálně jsem zodpovědný za nominaci já!!

Možná kdybychom nominovali 3 družstva, tak by se tam dostal každý a všichni by byli spokojeni a nespekulovalo by se. Bohužel 3 družstva nominovat nebudeme, jelikož za:
1. to by potom bylo zbytečné motivovat děcka, když by věděli, že každý jede
2. nemáme tolik dívek v D12, aspoň ne na určité úrovni
3. je to hodně daleko, vloni jsme postavili 3 družstva kvůli blízkosti závodu a
vyrovnanosti
4. nemáme, tak širokou základnu jako Východočeská oblast,
co bude z naší základnou Moravskoslezského kraje za 3 roky ?
5. nic Vám nebrání, aby ..................

Každý,kdo chce být nominovaný do družstev musí mít výsledky (stabilní), pracovitý, mít píli
a kladný přístup, musí být bojovník. Pak rozhodují ještě v menší míře další faktory (specifický závod apod.).
Kdo se cítí ukřivděn, ať si zodpoví následující otázky.
Byl jsem v této sezóně dobrý (výsledky), lepší než ostatní, pracoval jsem-snažil se "poprat"
o nominaci, měl jsem k tomu kladný přístup. Pokud si odpověděl (závodník, trenér, rodič, kamarád)
na všechny tyto otázky kladně, tak se Ti Z celé hloubky duše (srdce) omlouvám, i když vím,
že už Ti tento rok (tuto šanci) nevrátím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Martin Kovařík